МЕТОДИ ПОДОЛАННЯ КОМУНІКАТИВНИХ ТРУДНОЩІВ

Автор(и)

  • Tatiana Laguta
  • Olga Verzhanskaya

DOI:

https://doi.org/10.30837/nc.2020.1.69

Ключові слова:

комунікативні труднощі, міжкультурні компетенції, процес спілкування.

Анотація

Робота присвячена вивченню феномена «комунікативна недостатність». наявність ідентичних понять, складність і різноманіття цього явища, мінливість його причин, викликають в той же час інтерес вчених і поділ поглядів на це явище. актуальність дослідження полягає в тому, щоб вивчити способи оптимізації спілкування в міжкультурному взаємодії. Вивчаються джерела комунікативної невдачі можуть, якими можуть бути різні частини комунікативного тексту: слово, висловлювання мовного продукту, набір мовних продуктів. Велику роль у виникненні комунікативних збоїв можуть відігравати відмінності в організації мовного тезауруса комунікантів. неспроможність зв'язку може виникати на різних рівнях розуміння процесу, від морфологічного та синтаксичного аналізу до розуміння та практичного спілкування співрозмовника. численні збої в спілкуванні пов'язані з різними етапами вербалізації, насамперед, до етапу плану, якщо він не відповідає ситуаційному контексту. особливо психосоціолінгвістичні комуніканти можуть також викликати збій зв'язку.

Посилання

Vereshchagin E. M. Language and culture / E.M. Vereshchagin, Kostomarov. Moscow : indrikis, 2005. 1038 p.

Maksimov VI Russian language and culture of speech : Textbook. Moscow: Gardariki, 2001. 413 p.

Pavlovskaya A.V. Ethnic stereotypes in the light of intercultural communication. Moscow : Moscow State University, 1998. 278 p.

Pushina N.I. Communicative Failures in intercultural Communication: causes, types, strategies to minimize / Pushina, N.. Mahankova, E.A. Wide // Bulletin of Udmurt University. "History and Philology" series. 2015. №6. URL: https://cyberleninka.ru/ article/n/kommunikativnye-neudachi-v-mezhkulturnoy-kommunikatsii-prichiny-tipologiya-strategii-minimizatsii.

Sedov K. F. Anthology speech genres. Moscow, 2007. 320 p.

Formanovskaya N.I. Culture of communication and speech etiquette. Moscow : iCAR, 2005. 250 p.

##submission.downloads##

Номер

Розділ

Статті